Aktuality

Devět běžců zvládlo 320 kilometrů za necelých 34 hodin

Devítičlenný tým BR Group - The Power of Unity, který běžel o víkendu 5. a 6. září náročnou štafetu Hory Bory, zvládl trať dlouhou 320 kilometrů v horském terénu v čase 33:56:55 a skončil 43.
„Moc jsme našemu týmu fandili. Za největší úspěch považuji, že se zvládli dát i v téhle těžké době dohromady a zúčastnit se takové akce,“ řekl statutární ředitel a majitel skupiny BR Group Rudolf Bochenek.
Po poměrně klidné sobotě, kdy se běžcům z Lanexu, Conropu a Singing Rocku v pěkném počasí celkem dařilo, je čekala perná noc s bouřkou a deštěm. Konečný čas ovlivnilo opakované bloudění na trati, které znamenalo navíc nejméně tři hodiny.
Za největšího hrdinu, obětavce a gentlemana parta vyhlásila Jirku Lebrušku, který po půlnoci zvládl hned dva úseky a běžel tak dlouho, dokud nepřestalo lít. Teprve tehdy předal štafetový kolík Janě Novákové. Té se na trati podařilo zaběhnout osobní rekord 10,6 kilometrů za 58 minut. Nejlepším běžcem týmu byl Pavel Říha, který byl nejrychlejší hned na dvou svých úsecích. Na zážitek z noční etapy nikdy nezapomene Andrea Vehovská, která potkala bachyni s mladými a udělala tak osobní rekord, když dala kilometr nejspíše pod minutu. Speciální výkony předvedl Dan Rucký, který stihl zaběhnout své úseky v předepsaných časech, a ještě se věnoval své manželce a sedmiměsíční dcerce, takže místy běžel s kočárkem. Lenka Hrubá tak miluje běhání, že si hned dva úseky ještě nastavila a přidala si pěkných pár kilometrů. Zatímco všichni ostatní absolvovali každý tři úseky po zhruba deseti kilometrech, Michal Galandák zvaný Gali, Jirka Lebruška a kapitán Mirek Murin zvládli čtyři úseky. Nejvíce, celkem 50 kilometrů, má po víkendu v nohách Gali. První a poslední úsek se závěrečným finišem na sebe vzal samozřejmě kapitán.
Místy musel kousek běžet i Martin Čermák, ale fakt jen pár metrů, když spěchal k autu. Po celé dva dny totiž zajišťoval logistiku a technickou podporu soutěžících. Překvapením byly výkony Jirky Hrdiny, který je sice náruživým sportovcem, ale věnuje se především horolezectví. Běh netrénuje. Ovšem teď možná začne, protože tým BR Group už si brousí zuby na příští ročník.
Letos se zpočátku o nominaci na štafetový běh z Beskyd přes Javorníky, Bílé Karpaty až na Pálavu ucházelo celkem patnáct odvážlivců, z toho jedenáct mužů a čtyři ženy. Konečné složení týmu ale nakonec neovlivnily jen sportovní výkony, ale také časové možnosti běžců. Ti, co se zúčastnili, budou vzpomínat na dva dny plné silných zážitků, nadšení a soudržnosti party.
„Běželi jsme fakt v těžkých podmínkách, trať byla plná náročných stoupání a přírodních překážek. Ale vůle celého týmu dokončit závod byla obrovská. Všem moc děkuji za neuvěřitelné nasazení,“ řekl kapitán Mirek Murin.

Na fotografii unavený, ale šťastný tým BR Group - The Power of Unity v cíli.