Aktuality

BR Group se nebude ucházet o Pilsen Steel

BR Group se nebude ucházet o Pilsen Steel
BR Group se nebude ucházet o Pilsen Steel

Skupina BR Group změnila rozhodnutí a nepodala insolvenčnímu správci předběžnou nabídku na koupi společnosti Pilsen Steel, která byla od června 2019 v konkurzu a hledala kupce. Ředitel BR Group Rudolf Bochenek se takto rozhodl poté, co si fabriku osobně prohlédl a vyhodnotil náklady potřebné na nový rozjezd výroby a obchodu, a to i v souvislosti s aktuální situací na trhu, kde poklesla poptávka po železe a strojní výrobě.
"V době, kdy jsem zvažoval koupi Pilsen Steel, jsem podnik osobně neviděl. Měl jsem jen základní informaci od auditorské a poradenské firmy Deloitte. Teprve na místě jsem se dověděl, že fabrika už nějakou dobu vůbec nevyrábí, že je pustá a prázdná a je tam jen strážní služba a zaměstnanci jsou doma na 60 procentech platu. Původně jsem si myslel, že alespoň část fabriky je v provozu. Taky jsem zjistil, že odešli všichni lidé z obchodního oddělení, které považuji za nejdůležitější. Znamenalo by to, že kdybychom začali vyrábět, neměli bychom pro koho. Zkušení manažeři, kteří věděli, jak dodávat renomovaným zákazníkům, mezitím odešli, stejně jako mnoho lidí z výroby. Náklady na rozjezd by byly enormní, pravděpodobně v miliardách, a výsledek by byl nejistý, protože o to nejdůležitější, o schopné a znalé lidi, fabrika mezitím přišla," vysvětlil Rudolf Bochenek.
Aktuálně chce soustředit veškeré síly skupiny na udržení dobrých ekonomických výsledků ve stávajících úspěšných společnostech BR Group, na stabilizaci těch, které nejsou v nejlepší kondici, a na posilování v oborech, ve kterých skupina v současnosti působí, tedy v průmyslových textiliích, automobilním průmyslu a drobném strojírenství.

© ARSYLINE 2024
Upozornění
Zavřít
BR Group se nebude ucházet o Pilsen Steel
Nahrát
Nahrát

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Zavřít