Aktuality

Zengrovka pořádá den otevřených dveří

Zengrovka pořádá den otevřených dveří
Zengrovka pořádá den otevřených dveří

Střední průmyslová škola z Ostravy-Vítkovic, důvěrně zvaná Zengrovka, pořádá v sobotu 8. ledna den otevřených dveří pro své potenciální studenty a jejich rodiče. Významným partnerem školy je společnost Spojmont Ostrava, kam studenti chodí na praxi.
„Ve škole se kluci učí strojírenství se zaměřením na výpočetní techniku nebo robotiku, vycházejí z ní mechanici – seřizovači nebo obráběči kovů. To všechno jsou profese, po kterých je ve firmách včetně té naší obrovská poptávka, jsou proto také dobře placené. Absolventi školy se proto o svou budoucnost bát nemusí,“ řekla personalistka Spojmontu Ostrava Sabina Čapcová.
Firma má tudíž zájem, aby se na Zengrovku hlásili další šikovní zájemci o žádané profese. Pomohla proto škole i se vznikem billboardu, který na Rudné zve na den otevřených dveří.  
Skupinu třeťáků také v samotném závěru loňského roku pozvala na exkurzi po všech svých provozech.
„Možnost podívat se takto do provozů našim studentům rozšíří obzory. Tady zjistí, že to, co jim říkáme, co je učíme, budou opravdu ve své práci potřebovat. Navíc se ve firmě potkali s vedoucím technologem, který je absolventem naší školy. To pro ně muselo být inspirující,“ prohlásil mistr odborného výcviku Spš Ostrava-Vítkovice Bohuslav Kotrla.
Pro zájemce o studium bude vítkovická průmyslovka v sobotu otevřená od 9 do 13 hodin.

© ARSYLINE 2024
Upozornění
Zavřít
Zengrovka pořádá den otevřených dveří
Nahrát
Nahrát

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Zavřít