Aktuality

Na závodech Hory Bory letos tým BR Group prokázal lepší přípravu

Na závodech Hory Bory letos tým BR Group prokázal lepší přípravu
Na závodech Hory Bory letos tým BR Group prokázal lepší přípravu

Po loňské premiéře se letos sportovní tým z BR Group opět účastnil terénního, štafetového závodu Hory Bory, který vede z Beskyd až na Pálavu. Devět statečných, z nichž někteří za víkend běželi tři, a někteří dokonce čtyři, zhruba desetikilometrové úseky, si za dva víkendové dny sáhlo na dno svých sil. Běžci ze Singing Rocku, Lanexu a PF Plastů vedeni, stejně jako loni, kapitánem Mirkem Murínem, finančním ředitelem BR Group, ale už šli do náročného klání se zkušenostmi a někteří i po pečlivějším tréninku. Z loňského 43 se tak vyšplhali na letošní 25 místo v konkurenci 48 družstev, přitom v některých běželi i aktivní atleti.
„Letos už se na trati nikdo neztratil, jak se nám to povedlo v loňském roce, a také počasí bylo příznivější. I když nedělní doběh na sluníčku nám dal pořádně zabrat,“ prozradil kapitán.
Celkový čas, za který zaběhli trať dlouhou 324 kilometrů, naši reprezentanti letos zkrátili o bezmála čtyři hodiny. Dramatická byla hlavně noc, protože někteří borci tak zabrali, že na předání štafetového kolíku dobíhali o 50 minut dříve, než byl plán. Zkrátila se tak i doba odpočinku těch, co zrovna nebyli na trati, takže autem na předávku málem dojeli pozdě.  „Loni jsem šla do téhle akce se strachem, kdežto letos už s nadšením, ale přesto s respektem. Celý závod byl už od samého začátku hodně vydařený. Dobíhali jsme s lepšími časy, než se plánovalo. Na trase jsme byli po celou dobu v kontaktu s ostatními týmy, což se loni, když jsme se propadli po několikerém bloudění, nedařilo. Na motivaci nám přidávalo, že zatímco v minulém roce po našem doběhu organizátoři stanoviště na předávačky štafetového kolíku už balili, letos je vesměs teprve stavěli,“ doplnila už osvědčená členka týmu Jana Nováková z Lanexu.  
Všichni účastníci se shodli, že Hory Bory si žádají nejen fyzickou, ale také psychickou zdatnost, která umožní nohám běžet i ve chvíli totálního vyčerpání, které si v závěru prožili všichni bez výjimky. Ale euforie, hrdost a obrovská radost v závěru prý stojí za tu námahu. Takže pokud pracujete v některé z firem BR Group a máte chuť si to také prožít, je nejvyšší čas začít trénovat na příští ročník, podmínkou účasti je čas pod hodinu na 10 kilometrů v terénu. Nominace se začnou chystat na začátku léta 2022. A bylo by fajn, pokud by za rok vyběhla na trať už alespoň kompletní desítka závodníků reprezentující většinu firem BR Group.   

© ARSYLINE 2024
Upozornění
Zavřít
Na závodech Hory Bory letos tým BR Group prokázal lepší přípravu
Nahrát
Nahrát

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Zavřít